עמוד הבית
פורום בלוג
פרופיל רופא
אונקולוגיה אורולוגית
כריתת ערמונית
סרטון הדרכה
ראיונות רדיו
חדשות
הודעות לעיתונות
עדויות מטופלים
מידע למטופל
הנחיות למטופל
פורום
בלוג
יצירת קשר
עמוד הבית צור קשר מפת האתר הדפס
התקשר לקביעת פגישה: 1-212-365-5000
English Español Italiano Français Deutsch Hebrew
סרטן הערמונית
אודות סרטן הערמונית
טיפול בסרטן הערמונית
כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci
כריתת ערמונית לפרוסקופית
ניתוח רובוטי
סטטיסטיקה של כריתת ערמונית
יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית
ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
שאלות נפוצות על סרטן הערמונית
שאלות נפוצות כלליות
שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים
שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי
שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות
שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
סרטן שלפוחית השתן
אודות סרטן שלפוחית השתן
ציסטקטומיה רובוטית
מניעת סרטן שלפוחית השתן
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)
אודות BPH
GreenLight Laser PVP
עדויות מטופלים
 
דן ק.
כפי שחלקכם יודעים, אובחנתי באוגוסט כחולה בסרטן הערמונית. אלו מכם שמבינים בנדל"ן יודעים שהעניין המרכזי הוא מיקום, מיקום, מיקום. אם המצב הבריאותי שלכם מצריך ניתוח, העניין המרכזי הוא ניסיון, ניסיון, ניסיון.
...עוד
א. חנין, ניו-יורק
"הייתי בן ארבעים ושלוש כאשר אובחן אצלי סרטן הערמונית. הייתי המום ומודאג ממה שעלול לקרות.  הייתי מאוד מופתע כי חייתי חיים כה בריאים: נטלתי ויטמינים, עשיתי פעילות גופנית באופן סדיר, ואכלתי נכון, כך שהחדשות היו הלם מוחלט.  למזלי הציגו לי את ד"ר סמאדי שאמר לי שיש לי מזל גדול כי הסרטן היה בשלבים הראשונים ושהוא יוכל לעזור לי. כל מה שהוא הבטיח התגשם - הייתי בבית כבר ביום שאחרי הניתוח וחזרתי לעצמי לחלוטין בתוך שבוע.
...עוד
יוסי, Israel
הסיפור שלי מתחיל בספטמבר 2010, כשתוצאות בדיקותיי היו: PSA -4.9, גליסון- 6 (3+3). יש לציין  שסבלתי שנים ממתן שתן איטי של בן דקה לדקה וחצי, שזהו מדד לערמונית מוגדלת. במהלך החודשים שלאחר מכן ניגשתי לארבע בדיקות PSA  נוספות שהצביעו על עליה ברורה, למעט ירידה אחת באמצע .( 5.22, 4.96, 5.76, 6.16 )
...עוד
כל ההמלצות
דף הבית | סרטון הדרכה  | כריתת ערמונית רובוטית בשיטת da Vinci (14 סרטונים)
חדר הניתוח

דיאגרמה תלת-מימדית זו מציגה את חדר הניתוח הרובוטי עם דגם של המערכת הכירורגית da Vinci. לעתים אנשים מבינים בצורה שגויה את המערכת הרובוטית בגלל שמה, וחושבים שהיא מבצעת את הניתוח בעצמה. למעשה, המערכת הכירורגית da Vinci מסייעת רק בהסרת בלוטת הערמונית, בעוד המנתח הוא שמבצע את הניתוח בכל שלב ושלב בתהליך

צפה כעת
גישה לבלוטת הערמונית

ד"ר סמאדי מדגים כיצד להזיז את שלפוחית השתן במהלך ניתוח רובוטי בערמונית על מנת להגיע אל הערמונית. הסרטון מדגים בבירור את הכלים הרובוטיים של מערכת da Vinci בפעולה. ד"ר דיוויד סמאדי מסביר את תהליך הסרת רובד השומן מה- Endopelvic Fascia. חלק זה של הניתוח להסרת הערמונית מבוצע מתחת לעצם הערווה, אזור שקשה מאוד לראות בניתוח פתוח או מסורתי.

צפה כעת
נתיחת צוואר שלפוחית השתן

בסרטון זה ד"ר סמאדי מסביר מדוע הוא פותח את צוואר שלפוחית השתן מוקדם במהלך ניתוח ערמונית רובוטי. הוא אומר שחשוב להתרחק מרקמות צדדיות במהלך פרוצדורת כריתת הערמונית. במרכז הרפואי "הר סיני" (Mount Sinai Medical Center), ד"ר סמאדי אומר כי הוא בר מזל לעבוד עם הגרסה העדכנית ביותר של הרובוט da Vinci, אשר נותן לו זרוע רביעית לתפקוד מוגבר. נתיחת צוואר שלפוחית השתן הכרחי לצורך הפרדת הערמונית מהשלפוחית כך שניתן להסיר את בלוטת הערמונית הסרטנית.

צפה כעת
צינור הזרע, שלפוחית הזרע

ד"ר דיוויד סמאדי משתמשת בתופסנים כירורגיים ליד צינור הזרע במהלך ניתוח הערמונית הרובוטי עם מערכת da Vinci. ד"ר סמאדי ממליץ להסתמך על משוב חזותי כדי למנוע קריעה של שלפוחית הזרע העדינה במהלך כריתת הערמונית הרובוטית. לאחר ביצוע ניתוחים רבים, אומר ד"ר סמאדי, המנתחים יכולים לצפות להשיג תחושה של משוב במישוש מרובוט ה- da Vinci במהלך ניתוח להסרת הערמונית

צפה כעת
Dennovilier's Fascia

בסרטון זה ד"ר סמאדי מציג את החלק האחורי של הערמונית, או Dennonvilier’s fascia, במהלך כריתת ערמונית רובוטית. סמאדי אומר שהוא בטוח שהטכנולוגיה הרובוטית של da Vinci היא העתיד של ניתוח הערמונית. אחד השיפורים הגדולים המתאפשר על ידי ניתוח רובוטי, על פי ד"ר סמאדי, הוא טווח גדול של תנועה, המאפשר שימור עצבים משופר במהלך ניתוח הערמונית.

צפה כעת
שימור צרור העצבים וכלי הדם

הדגש כאן הוא על שימור עצבים במהלך ניתוח ערמונית רובוטי, תחום ההתמחות של ד"ר סמאדי. אי-חיתוך, או שימור העצבים, מסייע לשמור על התפקוד המיני. ד"ר סמאדי מציג בסרטון את בסיס בלוטת הערמונית ומסביר על אובדן הדם המזערי במהלך ניתוח ערמונית רובוטי בהשוואה לניתוח פתוח.

צפה כעת
MRI רקטלי / קצירת עצב הסורל (Sural)

תכנון אופרטיבי מראש, לפני ניתוח הערמונית, נדון כאן על ידי ד"ר דיוויד סמאדי מהמרכז הרפואי "הר סיני". עבור סרטן ערמונית בסיכון גבוה, ד"ר סמאדי מייעץ לחולים לבצע MRI רקטלי (Endorectal MRI) לפני ניתוח כריתת הערמונית. הוא מסביר את הליך קצירת עצב הסור (sural) הנעשה כאשר לא ניתן לשמור עצבים מכיוון שסרטן הערמונית כבר מתקדם מדי.

צפה כעת
טכניקה רובוטית לרמת פולשנות מזערית

בסרטון זה ד"ר סמאדי מראה את צרור העצבים וכלי הדם במהלך ניתוח ערמונית אמיתי. ד"ר סמאדי אומר שככל שאתה פחות מתערב בעצבים אלה, כך יגברו סיכויי המטופלים לשימור התפקוד המיני לאחר ניתוח הערמונית.

צפה כעת
שחזור צוואר השלפוחית האחורי

הדגמה בידי ד"ר דיוויד סמאדי של שיחזור צוואר שלפוחית השתן במהלך כריתת ערמונית רדיקלית. הוא מציע להשאיר שארית ארוכה של השופכה שכן הדבר עוזר לחולי סרטן הערמונית לשמור על שליטה במתן שתן לאחר ניתוח ערמונית. ד"ר סמאדי מאמין גם ששיחזור הצוואר האחורי של שלפוחית השתן באמצעות המערכת הרובוטית da Vinci מסייע גם הוא לשימור השליטה בבמתן שתן לאחר ניתוח אצל גברים שעברו שהוסרו בלוטות הערמונית שלהם.

צפה כעת
השקה בין השופכה לשלפוחית (Urethrovesical Anastomosis)

ד"ר סמאדי מדגים כאן כיצד לחבר מחדש את שלפוחית השתן לשופכה לאחר שהוסרה בלוטת הערמונית בניתוח הכריתה הרובוטי. השיטה של סמאדי היא להשתמש בתפר יחיד ובמחט מעוקלת לביצוע הליך זה.

צפה כעת
כלל ה-1

ד"ר סמאדי מסביר את "כלל ה-1" שלו, שחל על ניתוח ערמונית רובוטי במרכז הרפואי "הר סיני". מטופלים יכולים לצפות שניתוח כריתת הערמונית הרובוטי ימשך כשעה אחת והאישפוז בביה"ח יארך יום אחד בלבד. ד"ר סמאדי אומר שבניתוח רובוטי תחת חסותו הקטטר נשאר למשך שבוע אחד בלבד לאחר ניתוח סרטן הערמונית והמטופלים יכולים לצפות להתאוששות מהניתוח לאחר חודש אחד.

צפה כעת
תוכנית רובוטית מוצלחת

המפתח לתוכנית ניתוח רובוטי מוצלחת, על פי ד"ר דיוויד סמאדי מביה"ח "הר סיני", תלוי בהרבה יותר ממנתחים מנוסים. סמאדי אומר שצוות המנתחים ב"הר סיני" מגובש, מיומן, מנוסה ובעל מומחיות רבה. לסיום, ד"ר סמאדי מספר כי מטופלים שבוחרים לעשות אצלו ניתוח לסרטן הערמונית מרוויחים מניסיונו הנרחב בתחום ניתוחי הערמונית הרובוטיים.

צפה כעת
דף הבית  •  יצירת קשר  •  מפת האתר  •  פורום
פרופיל רופא  •  אונקולוגיה אורולוגית  •  כריתת ערמונית  •  ראיונות טלוויזיה  •  סרטון הדרכה   •  ראיונות רדיו   •  הודעות לעיתונות  •  מידע למטופל   •  הנחיות למטופל
שאלות נפוצות כלליות  •  שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים  •  שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי  •  שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות  •  שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
אודות סרטן הערמונית  •  טיפול בסרטן הערמונית  •  ניתוח רובוטי עם da Vinci   •  כריתת ערמונית לפרוסקופית  •  ניתוח רובוטי  •  סטטיסטיקה של כריתת ערמונית  •  יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית  •  ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)  •  GreenLight Laser PVP  •  סרטן שלפוחית השתן  •  ציסטקטומיה רובוטית  •  מניעת סרטן שלפוחית השתן
ד"ר דיוויד ב. סמאדי יו"ר המחלקה לאורולוגיה ומנהל תחום הכירורגיה הרובוטית בבית החולים "לנוקס היל" (Lenox Hill) –
שדרות מדיסון 485 (בין רח' 51 ורח' 52), קומה 21, ניו-יורק, ניו-יורק 10022
פקס: 1-212-365-5000
כל הזכויות שמורות © 2005-2017, ד"ר ב. סמאדי.