עמוד הבית
פורום בלוג
פרופיל רופא
אונקולוגיה אורולוגית
כריתת ערמונית
סרטון הדרכה
ראיונות רדיו
חדשות
הודעות לעיתונות
עדויות מטופלים
מידע למטופל
הנחיות למטופל
פורום
בלוג
יצירת קשר
עמוד הבית צור קשר מפת האתר הדפס
התקשר לקביעת פגישה: 1-212-365-5000
English Español Italiano Français Deutsch Hebrew
סרטן הערמונית
אודות סרטן הערמונית
טיפול בסרטן הערמונית
כריתת ערמונית רובוטית עם da Vinci
כריתת ערמונית לפרוסקופית
ניתוח רובוטי
סטטיסטיקה של כריתת ערמונית
יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית
ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
שאלות נפוצות על סרטן הערמונית
שאלות נפוצות כלליות
שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים
שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי
שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות
שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
סרטן שלפוחית השתן
אודות סרטן שלפוחית השתן
ציסטקטומיה רובוטית
מניעת סרטן שלפוחית השתן
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)
אודות BPH
GreenLight Laser PVP
עדויות מטופלים
 
רוסנדו מ. סנט לואיס, מיזורי
בדצמבר 2007, נמצא שרמת ה-PSA שלי גבוהה ועוד באותו היום קבעתי פגישה לביופסיה. ברגע שגיליתי שיש לי סרטן, אשתי ערכה מחקר באינטרנט והגיעה למסקנה שד"ר סמאדי הוא הרופא הטוב ביותר לביצוע הניתוח של הסרת הערמונית.  
...עוד
משה א., כפר סבא ישראל
ברצוני להודות לך מקרב לב על הטיפול המסור, האישי והמקצועי שהענקת לי מהרגע הראשון לקשר בינינו ועד עתה. הגעתי יחד עם רעייתי אסנת לניו יורק ימים ספורים לפני ביצוע הניתוח הרובוטי לכריתת הערמונית, שהתקיים ב- 4.5.2011. מהרגע שהגענו טופלנו בשיא האדיבות והיעילות כאילו שהיינו המטופלים היחידים שלך ושל הצוות המקצועי המלווה אותך. לא חסכתם שום מאמץ כדי להבהיר ולשדר לנו כל הזמן שאנו בידיים הטובות והבטוחות ביותר.
...עוד
ד"ר ק., ניו-יורק
קבלת האבחנה של סרטן הערמונית היא כמו מכת ברק.  הדבר נכון גם כאשר אבא שלך מת ממחלה נוראה זו ואתה מנטר באופן קבוע את מדד ה-PSA שלך וחושב על הסיכויים לחלות בסרטן, במשך למעלה מעשור. ההשפעה הראשונית לא פוחתת על ידי העובדה שאתה איש מקצוע בכיר בתחום בריאות הנפש, המאומן בשליטה עצמית ברגשותיך.
...עוד
כל ההמלצות
דף הבית | סרטון הדרכה  | קבוצת תמיכה לחולים בסרטן הערמונית (15 סרטונים)
פרק 1 - היכרות עם תוכנית כריתת הערמונית הרובו

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine) דן בנתוני הסטטיסטיקה מ-2008 של סרטן הערמונית וגילאי האוכלוסייה של חולי סרטן הערמונית. סרטן הערמונית הוא הגורם העיקרי השני למוות בקרב גברים. אחד מכל שישה גברים יאובחן כחולה בסרטן הערמונית. גברים חיים זמן רב יותר בשל טיפול רפואי טוב יותר ושמירה על כושר, וכתוצאה מכך גדל גם מספר מקרי הסרטן. הוא דן גם בגורמים לסרטן הערמונית, לרבות גזע, גורמים סביבתיים, תזונתיים וגנטיים, ופילוג המטופלים על פי גזע ומוצא אתני.

צפה כעת
פרק 2 - הנחיות סיקור סרטן הערמונית ודיון בצפי

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine) דן בהנחיות סיקור סרטן הערמונית, לפיהן מומלץ לגברים מעל גיל 50 לעבור בדיקת סקר. גברים בקבוצות סיכון גבוה, כגון אפרו-אמריקאים או בעלי היסטוריה משפחתית בתחום צריכים לעבור בדיקת סקר בגיל 45. הוא גם דן בהגדרות האנטיגן הספציפי לערמונית (PSA), שהיא אשר בדיקת דם בסיסית. הכמו כן הוא דן בצפיפות, במהירות ובהשלכות של תוצאות ה-PSA. חשוב לשים לב לקצב עליית ה-PSA לאורך הזמן. ערך ה-PSA אינו חשוב בעצמו כמו קצב המהירות שלו, ולכן נלקחות שלוש מדידות על פני תקופה של 18 חודשים. ד"ר סמאדי דן גם בביופסיות, ובכך שאין מערכות סטנדרטיות, ובשל כך מספר ליבות ה-PSA עשוי להשתנות ממומחה למומחה. הוא גם דן במערכת הניקוד הפתולוגית, גליסון, ובחשיבות של קבלת חוות דעת שנייה.

צפה כעת
פרק 3: דיון בפעילות הערמונית ובמטרת בדיקות ה

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בערמונית ובמטרות הטיפול בסרטן הערמונית. המטרות העיקריות אפשרויות הטיפול בסרטן הערמונית הן ריפוי, איכות חיים והמשך התפקוד המיני. ד"ר סמאדי גם סוקר את אפשרויות הטיפול השונות בסרטן הערמונית, כגון ניתוח, הקרנות, השתלת גרעין רדיואקטיבי, HIFU, קריותרפיה וכו'.

צפה כעת
פרק 4: דיון היסטורי בפרוצדורות כריתת הערמונ

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בשלוש הדרכים העיקריות להסרת הערמונית: כריתה ערמונית רדיקלית מסורתית (ניתוח פתוח), כריתת ערמונית לפרוסקופית, וכריתת ערמונית רובוטית. הוא דן גם בשימוש ההיברידי בניתוחים אלה: מנתחים של ניתוחים פתוחים משתמשים בניתוח לפרוסקופי, חלק מהמנתחים של ניתוחים פתוחים משתמשים בניתוח רובוטי, וחלק מהמנתחים הלפרוסקופיים משתמשים בניתוח רובוטי. ד"ר סמאדי דן בסדר השלבים הדרושים להצלחה באימון: ניתוחי כריתת ערמונית פתוחים, לפרוסקופיים ורובוטיים. מנתחים רובוטיים צריכים בסיס באונקולוגיה, ניתוחים פתוחים ואימון לפרוסקופי.

צפה כעת
פרק 5: דיון ביתרונות של הסרת הערמונית לעומת א

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן ביתרונות של הסרת הערמונית לעומת אפשרויות אחרות כגון הקרנות. היתרונות כוללים את העובדה שזו האפשרות היחידה בה מסירים את הערמונית כולה. האפשרויות האחרות משאירות את הערמונית שלמה. בהסרת ערמונית, הרופא יכול לראות בדיוק כמה סרטן קיים, בשל היכולת לקבוע במדויק את שלב ההתפתחות ואת הנפח של הגידול ואת השוליים שלו. המעקב קל יותר בגלל שערכי ה-PSA מאוד רגישים בזמן ההתאוששות. אין סכנה להתפרצות ממאירה משנית. הקרנות הן עדיין אופציה לאחר הניתוח, אך ניתוח לאחר הקרנות הוא מקרה גרוע. זהו גם עניין של העדפה אישית, ויש מקרים שבהם המטופל עשוי להעדיף הסרה מוחלטת של הערמונית.

צפה כעת
פרק 6: דיון בניסיון של ביה"ח "הר סיני" בתוכנית כ

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine) דן בשאלות שהמטופל צריך לשאול את הרופא שלו וכן מתייחס למספר מיתוסים על ניתוחים. הוא דן במשוב במישוש כאשר אורולוגים אומרים שהם מוכרחים להשתמש בידיהם לביצוע ניתוח לסרטן. הוא סוקר סוגיות הכאב וסוגיות התחלואה של ניתוח פתוח. הוא קורא תיגר על הרעיון שאם מחברים את החורים שנעשים בניתוח רובוטי, הם משתווים לחתך שנעשה במהלך ניתוח פתוח. סכום החורים או החתכים הוא לא הדבר שקובע את הכאב. ד"ר סמאדי אומר שמומחה בתחום הוא מי שטיפל בכמות גדולה של מקרים. ככל שכמות המקרים גדולה יותר, כך התוצאה של כל מקרה ומקרה טובה יותר. ד"ר סמאדי מתייחס לניתוח מתחילתו ועד סופו. התוכנית היא קריטית בשל התמיכה של הצוות.

צפה כעת
פרק 7: הרקע של ההכשרה לכריתת ערמונית רובוטית


צפה כעת
פרק 8: דיון בניתוח פתוח ולפרוסקופי, כולל יתרו

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בניתוח פתוח עם חתך בקו האמצע. ד"ר סמאדי מציג דוגמה של ניתוח לפרוסקופי, שבו הרופא ליד מיטתו של המטופל. הוא מראה תצוגה דו-מימדית של שלפוחית הזרע, התקדמות גדולה בתחום בהשוואה לניתוח פתוח. בלפרוסקופיה, ניתן להגדיל את התצוגה עד פי 7, יש פחות כאבים, השהות בבית החולים קצרה יותר, והסרת הקטטר מהירה יותר. הוא דן במגבלות של ניתוח לפרוסקופי, בכך שמכיוון שהתצוגה היא דו-מימדית ניתן להשתמש רק בעין אחת לעבודה, ואין תפיסת עומק. יש רעד רב בקצה המכשיר, עניין בעייתי כאשר מדובר בצרור עצבים וכלי דם.

צפה כעת
פרק 9: כריתת ערמונית רובוטית לעומת ניתוח פתו

Dr. David B. Samadi, Chief of Division of Robotics and Minimal Invasive Surgery for Mount Sinai School of Medicine, discusses the particulars of robotic surgery. In robotic surgery, there are 2 cameras, which provide a 3D view. It’s easier for open surgeons who don’t have laparoscopic experience to learn. There is a better range of motion. Surgeons are working in a very narrow space and more can be accomplished where before they were functioning blindly. In open surgery, there is a lot of blood, and you can’t see, so surgeons depend on tactile feedback. So the robot becomes more helpful in that case. As compared to 8 or 9 years ago, all cases have converted to robotic surgery. Nowadays, Samadi must be convinced in extreme cases to use open surgery. Dr. Samadi also discusses what the actual robot looks like.

צפה כעת
פרק 10: תיאור של הנהלים והיתרונות של כריתת הער

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), מתאר את חוויית חדר הניתוח של ביה"ח "הר סיני". ד"ר סמאדי יושב ליד מסוף בסמוך למטופל, והמסייע שלו נמצא ליד המטופל. הניתוח כולו מתבצע במסוף. סמאדי יכול לראות את פנים הבטן של המטופל. הרובוט הוא הרחבה של ידו של המנתח, המנווט את המצלמה ואת הזרוע אל המקום הנדרש. המנתח מוצג כשהוא מנווט את הזרועות הרובוטיות, והזרועות הרובוטיות מוצגות כשהן מבצעות את הניתוח. יוצרים חורים בבטן; מוזרם CO2 אשר יוצר חלל בתוך הבטן לביצוע הניתוח. לאחר מכן הוא מציג דיאגרמה של המטופל בעת הניתוח. הרובוט מחובר למטופל והשאר מתבצע באמצעות שלט רחוק. ד"ר סמאדי מציג לאחר מכן את הדגמה של 'טכניקת סמאדי'. ב'טכניקת סמאדי' אין כל מגע במעטפת העצב, ללא צריבה. הערמונית מוסרת, שלפוחית השתן מחוברת לשופכה וההליך מושלם, תוך שעה וחצי עד שעתיים לכל היותר, עם איבוד דם מינימלי.

צפה כעת
פרק 11: דיון של בסיקור והסרת דגימה מהערמונית

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בסיקור MRI (MRI screenings). בניגוד למוסדות אחרים הדוגלים בעריכת כל סוגי הבדיקות, ד"ר סמאדי ממליץ על התאמה אישית של הניתוח לכל מטופל ומטופל. הוא מראה תמונה של סרטן בנפח גדול בבסיס השמאלי, וצרור העצבים וכלי הדם נגוע גם כן בסרטן. במקרה זה, הוא לא יכול לשמר את העצב כי משמעות הדבר היא שהסרטן גם ישאר. הוא דן במה שקורה כאשר צריך לחתוך את העצב, דבר שקורה אצל 10% מהמטופלים שלו. מנתחים פלסטיים ואורתופדיים יוצרים פתח באזור הגפיים התחתונות, כגון רגל (בתמונה המוצגת), ולוקחים משם פיסת עצב, כדי להחליף במקום הדרוש מיד במהלך הניתוח. ד"ר סמאדי מסביר איך הערמונית מוסרת באמצעות שקית ניילון הקשורה בחוט. הוא מציג צילום של הליך שהושלם. ככל שיגרם פחות נזק לצד של הערמונית שבו נמצאים העצבים, כך התוצאה תהיה טובה יותר.

צפה כעת
פרק 12: הצמיחה של תוכנית כריתת הערמונית הרובו

Dr. David B. Samadi, Chief of Division of Robotics and Minimal Invasive Surgery for Mount Sinai School of Medicine, discusses the procedures of the Robotic Oncology group at Mount Sinai. Mt. Sinai, surgeries take about 1 to 1.5 hours, hospital stay is 1 day, and the catheter stays for 5-7 days. Recovery is faster, typically within 1 month. Unlike any other previously discussed modality, within 1 to 1.5 months, the patient knows if they are cancer-free moving forward. PSA levels should be zero.

צפה כעת
פרק 13: כריתת ערמונית רובוטית - דמוגרפיה, דירו

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן הצלחה שהיתה לתוכנית עם מטופלים בסיכון גבוה. מטופלים שעברו הרבה הליכים קודמים, כגון שתלי פין, קיבלו תוצאות מעולות. הוא מספר שקיימים גם מטופלים צעירים, החל מגיל 39, עם היסטוריה של אבא עם סרטן הערמונית. סרטן הערמונית כבר אינו מחלה של זקנים. ניתוח של בני 78 הוא נדיר. לפי ספרי הלימוד לא מנתחים לאחר גיל 70, והוא אינו מסכים עם זה. צריך להתאים את הטיפול לכל מטופל ומטופל. הוא דן במדדי גליסון לפני הניתוח ואחרי הניתוח, ביחס לסיבה להסרת הערמונית. לפני הניתוח, הפתולוג מסתכל רק בכמה בלוטות. זה מאוד סובייקטיבי. לאחר הסרת הערמונית, מכיוון שמסתכלים על הממצא כולו, ניתן מדד גליסון מדויק יותר.

צפה כעת
פרק 14: שליטה בהטלת שתן וזקפה אחרי כריתת ערמונ

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בשליטה בהטלת שתן ובזקפה הגברית לאחר כריתת ערמונית רובוטית. הוא אומר כי רוב המטופלים יבשים בתוך 3 חודשים. מטופלים שלובשים תחבושת סופגת עושים זאת מטעמי בטיחות. כ-10% מהמטופלים נאבקים בבעיה, אך לאחר זמן ובעזרת הצוות והתירגול, זה מצליח. תרגילי קגל לעתים קרובות נעשים בצורה שגויה. קשה ללמד אותם. כל אחד עושה אותם אחרת. אבל רוב המטופלים מחזירים לעצמם את השליטה בתוך שנה ומפחיתים את הצורך בתחבושות סופגות. הגורמים המשפיעים על השליטה במתן שתן כוללים השמנה, תרגילי קגל שנעשים בצורה שגויה או לא מספקת, תפקוד נמוך של דרכי השתן לפני הניתוח. הוא דוגל בהתנהלות מסורתית של המטופלים, מייעץ להם לבצע את התרגילים שלהם, לפגוש את הרופא שלהם כל 3-6 חודשים לשיפור ולריפוי בקצב שלהם. ד"ר סמאדי אומר כי מחקרים מקדמיים המראים שאין נתונים חזקים התומכים בשימוש בויאגרה לאחר הניתוח. חברות הביטוח נותנות עד 6 כדורים בכל פעם. המטופלים משיגים תרופות מהודו וכו'. אם הזקפה באה באופן טבעי, הרופא משאירים את המצב כפי שהוא והוא ישתפר. לפעמים סמאדי רושם ויאגרה במינון נמוך מדי לילה. נתונים מ-3 שנים קרובים ל-90% של תפקוד זיקפתי. אם העצבים שלמים, ויאגרה, סיאליס ולויטרה יעבדו.

צפה כעת
פרק 15 ואחרון: חלופות לטיפול באין אונות חלופו

ד"ר דיוויד ב. סמאדי, ראש חטיבת הרובוטיקה והניתוחים ברמת פולשנות מזערית בבית הספר לרפואה "הר סיני" (Mount Sinai School of Medicine), דן בחלופות לטיפול באין אונות ושירותי המשרד של האונקולוגיה הרובוטית בביה"ח "הר סיני". המטופלים ממלאים שאלון כדי לבדוק את מצבם לפני הניתוח. הניתוח לא משפר את התפקוד המיני. כל הניתוחים מוקלטים. ולאחר הניתוח ממלאים שאלון נוסף. המטופלים מקבלים מינון נמוך של ויאגרה ומתבקשי לחזור לאחר 3-6 חודשים. במקרים מסוימים, ד"ר סמאדי עשוי להמליץ על פתילה או משאבה. אבל הוא דוגל בגישה זהירה. יתר לחץ דם, סוכרת ועישון משפיעים על הזקפה כמו ההצלחה והמיומנות של הניתוח. בסיכומו של דבר, ניתוח רובוטי במרכזים מצטיינים הוא בטוח. הוא עדיף בהרבה עבור מי שעבר סוגים אחרים של הליכים, הוא מספק איכות חיים טובה יותר ופחות טראומות. יש פחות תחלואה מבעבר. הערך של קבוצת תמיכה למטופלי ערמונית הוא רב. ד"ר סמאדי דן ברשימת התפוצה שלו כדרך למטופלים ללמוד זה מזה ולשתף בעצות וטיפים.

צפה כעת
דף הבית  •  יצירת קשר  •  מפת האתר  •  פורום
פרופיל רופא  •  אונקולוגיה אורולוגית  •  כריתת ערמונית  •  ראיונות טלוויזיה  •  סרטון הדרכה   •  ראיונות רדיו   •  הודעות לעיתונות  •  מידע למטופל   •  הנחיות למטופל
שאלות נפוצות כלליות  •  שאלות נפוצות על ניתוחים רובוטיים  •  שאלות נפוצות על טיפול הורמונלי  •  שאלות נפוצות על טיפול בהקרנות  •  שאלות נפוצות על בדיקות לערמונית
אודות סרטן הערמונית  •  טיפול בסרטן הערמונית  •  ניתוח רובוטי עם da Vinci   •  כריתת ערמונית לפרוסקופית  •  ניתוח רובוטי  •  סטטיסטיקה של כריתת ערמונית  •  יחסי מין אחרי ניתוח ערמונית  •  ההיסטוריה של הניתוח הרובוטי
היפרפלזיה שפירה בערמונית (BPH)  •  GreenLight Laser PVP  •  סרטן שלפוחית השתן  •  ציסטקטומיה רובוטית  •  מניעת סרטן שלפוחית השתן
ד"ר דיוויד ב. סמאדי יו"ר המחלקה לאורולוגיה ומנהל תחום הכירורגיה הרובוטית בבית החולים "לנוקס היל" (Lenox Hill) –
שדרות מדיסון 485 (בין רח' 51 ורח' 52), קומה 21, ניו-יורק, ניו-יורק 10022
פקס: 1-212-365-5000
כל הזכויות שמורות © 2005-2017, ד"ר ב. סמאדי.